Izba Regionalna w Rodakach
Takie małe muzeum przy ulicy Poprzecznej

Początkowo Izba Regionalna mieściła się w Szkole Podstawowej w Rodakach. Powstała dzięki autorskiemu projektowi Haliny Ładoń, który otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi. Wybudowano w ramach projektu piec chlebowy, gdyż planowano prowadzić na większą skalę warsztaty związane z wypiekiem chleba. Zakupiono również meble – regały, stoliki i krzesła, które stanowią wyposażenie jednej z sal warsztatowych. Z uwagi jednak na ograniczone  warunki lokalowe w szkole, Izba została przeniesiona w 2009r. do prywatnego drewnianego domku Haliny Ładoń. Jak się okazuje jest to odpowiednie miejsce dla tego rodzaju zbiorów. Jest tu odpowiedni klimat, wnętrze domku zachowane, domek wybudowany w roku 1930.
Pragniemy zgromadzić jak najwięcej przedmiotów. Obecnie przeszukiwane są nadal strychy i piwnice starych domostw oraz szuflady, w których znajdują się stare dokumenty związane z naszą miejscowością i mieszkańcami wsi Rodaki.

Jeśli ktoś z Państwa posiada jakieś przedmioty (dla Was bezużyteczne) po swoich dziadkach lub rodzicach, proszę serdecznie o przekazanie ich  do Izby Regionalnej 
- Halina ŁadońPokaż Rodaki - Izba Regionalna na większej mapie